Blog

Co warto wiedzieć, decydując się na wynajem powierzchni magazynowej?

Stojąc przed ważną decyzją dla firmy, jaką jest wynajem powierzchni magazynowych, warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Szczególnie jeśli miejscem działalności naszej firmy jest Warszawa, bardzo istotne będą niektóre kwestie, takie jak na przykład: lokalizacja, dojazd do strategicznych miejsc, cena czy powierzchnia magazynu. Oto kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę, gdy interesują nas hale i magazyny na wynajem.

Magazyny do wynajęcia a ich lokalizacja

Jedną z kluczowych kwestii, jeśli chodzi o wynajem magazynu, jest jego lokalizacja. Nietrudno zgadnąć, że najlepsze będą powierzchnie magazynowe, które znajdują się w bliskiej odległości od siedziby firmy czy też innych ważnych miejsc z perspektywy naszej działalności. Co jednak w przypadku takich miast jak Warszawa, których powierzchnia jest bardzo rozległa? Jeśli w Warszawie biura firmowe mieszczą się w centrum miasta, może być nieco trudniej o bliską odległość magazynu. Wówczas najlepiej jest szukać kompromisu i po prostu wybrać magazyn na wynajem w lokalizacji z łatwym dojazdem z centrum Warszawy. Pomoże to znacząco zmniejszyć koszty związane z dojazdem czy transportem towaru. Jednak bliskość do innych miejsc związanych z firmą to nie wszystko. W wielu branżach powierzchnie magazynowe muszą znaleźć się blisko dróg i autostrad, aby z łatwością wyruszyć z towarem w dalszą trasę w dowolne miejsce w Polsce czy zagranicą. W Warszawie warto więc znaleźć magazyn w takiej części miasta, aby nie tracić czasu w korkach – zarówno, jeśli chodzi o dojazd do dowolnego miejsca w mieście, jak i też podczas wyjazdu z Warszawy w dalszą trasę.

Cena magazynu na wynajem

Kolejną rzeczą, którą trzeba zainteresować się, gdy potrzebna jest powierzchnia magazynowa do wynajęcia, jest oczywiście koszt, jaki poniesiemy. Jasne jest, że im niższa cena, tym korzystniej dla firmy, choć różne czynniki mogą sprawić, że tańsze nie zawsze oznacza najlepszy wybór. Powierzchnie magazynowe do wynajęcia w Warszawie mogą różnić się ceną, w zależności od lokalizacji, wielkości i innych udogodnień. Oprócz samego wynajmu magazynu cena może zawierać także opłaty za media, wyposażenie w podstawowe sprzęty czy wywóz odpadów. Zarówno oferty z Warszawy, jak i też innych miast, mogą być przedstawiane w różny sposób – dlatego warto być czujnym i zawsze dopytać o możliwe koszty dodatkowe.

Wielkość magazynu też ma znaczenie

Co do wyboru wielkości, powierzchnia magazynowa do wynajęcia musi być dostosowana do potrzeb naszej firmy. W zależności od branży czy zakresu działań trzeba wybrać optymalne rozwiązanie. Dla jednych sprawdzi się niewielki magazyn, inni preferować będą duże hale magazynowe na wynajem. Nie warto na pewno wybrać zbyt dużej powierzchni magazynowej, gdy nasze zasoby nie wykorzystają w pełni oferowanego metrażu. Uwzględnijmy jednak potencjalny rozwój naszej działalności, a tym sytuację, gdy magazynowanie wymagać będzie większej powierzchni. Szukanie nowego miejsca może być zbyt kosztowne i czasochłonne, dlatego nieco większa powierzchnia magazynowa, niż obecnie jest potrzebna, zwykle może przydać się w przyszłości. W mieście takim jak Warszawa, na pewno znajdziemy powierzchnię magazynową idealnie dostosowaną do naszych potrzeb i planów rozwoju firmy.